Pelėdų parkas

Pelėdų parko atsiradimas, veikla ir misija

Kaip įsikūrė Pelėdų parkas?

Pelėdų parko įkūrėjas - Slavomir Tabero plėšriuosius paukščius augina, veisia, stebi ir tyrinėja jau daug nei 23-ejus metus. Prieš kelerius metus svajonė dalintis savo žiniomis ir padėti kitiems pažinti nepaprastą plėšriųjų paukščių pasaulį - pradėtos organizuoti edukacinės programos smalsiems lankytojams.
Dabar Pelėdų parkas mielai laukia lankytojų, tiek suaugusiųjų, tiek vaikų, kuriems rūpi mus supanti gyvūnija, kuriems įdomu ne tik tai, kaip ypatingai pelėdos atrodo, bet ir tai, kaip ir kuo jos gyvena, kaip savo žinias galime panaudoti saugant mūsų gamtoje gyvenančias pelėdas. Čia, sodyboje, apie trisdešimt pelėdų gyvena kartu su savo šeimininkais, visi paukščiai yra išveisti nelaisvėje, o su prijaukintomis pelėdomis galima susipažinti iš arčiau.
Pelėdų parko užduotis yra ne tik palikti įspūdį susipažinus su šiais paukščiais, bet ir pasirūpinti, kad lankytojai išvyktų iš parko suprasdami kodėl reikia domėtis ir tyrinėti pelėdas bei kaip galime prisidėti prie jų saugojimo gamtoje. Pelėdų parko ilgalaikis tikslas yra padėti pakeisti visuomenės požiūrį į gyvūnų auginimą ir jo standartus nelaisvėje, akcentuoti žinių ir tyrinėjimų, o ne komercijos svarbą ir atskleidus pelėdų gyvenimo subtilybes skatinti domėjimąsi šiais ypatingais gyvūnais.
2021 metais Slavomir Tabero su bendraminčiais įsteigė Plėšriųjų paukščių asociaciją ir kryptingai dirba ties tuo, kad asociacijos ir drauge Pelėdų parko veikla įgyvendintų konkrečius tikslus, susijusius su Plėšriųjų paukščių pasauliu.
Image

PPA

Pagrindiniai Plėšriųjų paukščių asociacijos tikslai

1

Skatinti plėšriųjų paukščių pažinimą ir tų žinių panaudojimą saugant rūšis gamtoje ir nelaisvėje

2

Tobulinti plėšriųjų paukščių auginimo standartus ir kultūrą, atkurti ir puoselėti sakalininkystės tradicijas

3

Ruošti rūšių išsaugojimo projektus bendradarbiaujant su užsienio valstybėmis, rūpintis Lietuvos plėšriųjų paukščių bioįvairove, reabilitacija

4

Tirti plėšriuosius paukščius bendradarbiaujant su mokslo įstaigomis, plačiai naudoti įgytas žinias asociacijos veikloje

Mūsų komanda

Pelėdų parke plėšriaisiais paukščiais rūpinasi, su jais dirba, tiria, ruošia edukacines programas ir bendrauja su lankytojais specifinių žinių ir patirties turintis kolektyvas.
Slavomir tabero
Slavomir taberoĮkūrėjas, plėšriųjų paukščių specialistas
Wave Image
Kotryna Jakuba
Kotryna JakubaBiologė
Wave Image
Vitalij Gulbickij
Vitalij GulbickijBiologas
Wave Image

Mūsų partneriai

oskaraz
Bus rent
vu
Tabero zuvys
airenai

Search